Tajemství dědečkova deníku

Neohodnoceno

Rodiče odjeli na dovolenou a Karlíka odvezli na prázdniny k babičce Vodněnce do Přelouče. Jenže jednou ráno se všechno převrátí vzhůru nohama.

Můžeme doručit do:
4.6.2024
–26 % 220 Kč
Skladem (1 ks)

Martina Boučková, Tajemství dědečkova deníku. Ilustrace Eva Chupíková

Co všechno se může stát, když se prázdniny začnou odvíjet jinak, než bylo původně v plánu? Poradí si Karlík sám v neznámém prostředí? A jak to bylo doopravdy s dědečkem námořníkem?

Rodiče odjeli na dovolenou a Karlíka odvezli na prázdniny k babičce Vodněnce do Přelouče. Jenže jednou ráno se všechno převrátí vzhůru nohama: babičku odveze sanitka do nemocnice a Karlík se najednou o sebe musí postarat sám. Jako správný dobrodruh se pustí do pátrání po svém dědečkovi. Ví, že byl námořníkem, ale cosi ho uvnitř hlodá: nesahají snad dědečkovy kořeny až k pirátům, nebo dokonce k vodníkům?

Na své výpravě se dostane do vesničky Semína, kde potká dvě nové kamarádky, díky nimž pozná jiný život. Přespí na slámě, jede na koni, a dokonce se vydá ulovit obrovského hada žijícího na dně opuštěného bazénu.

Když se babička vrátí z nemocnice, dostane od ní Karlík fantastický dárek — dědečkův deník. A začnou se dít věci! Večer Karlík usne a přenese se na Zubatou dračici, dědečkovu loď brázdící vody Severního moře… Jaká další dobrodružství ho tam čekají? A jestlipak se v nich objeví také jeho kamarádky Saša s Dianou?

 

Pro čtenáře od sedmi let

 

Tajemství dědečkova deníku

 

POČET STRAN 192

VAZBA pevná vazba s přebalem

ROZMĚR 174×238 mm

HMOTNOST 505 g

ISBN 978-80-7491-407-2

ROK VYDÁNÍ 2014

VĚKOVÉ DOPORUČENÍ 7+

Kód Kód: 390
Jméno značky: Host
Kategorie: Knihy
Zpět do obchodu