O nás

První průvodce památkami pro děti®

© vydavatel: Nakladatelství Hranostaj

© koncepce, ilustrace, fotografie, texty: Eva Chupíková

 

eva_chupikova-o_nas 

 

O autorce:

Eva Chupíková vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, kde také žije. Od roku 2010 se věnuje ilustraci dětských knih na plný úvazek a spolupracuje s velkými nakladatelskými domy (Albatros, Euromedia, Portál, IKAR aj.) Ilustracemi doplnila příběhy řady českých a slovenských autorů, např. Daniely Krolupperové, Petry Braunové, Pavlíny Jurkové, Alžběty Dvořákové, Jolky Krásné a jiných. Na kontě má několik vlastních autorských titulů, například Můj prázdninový deník (Mladá fronta, 2011), který získal nominaci na ocenění Zlatá stuha 2011. V autorské tvorbě Eva inklinuje k tématům souvisejícím s dějinami, uměním a historickými památkami.

---

 Od roku 2012 Eva vytváří a jako nakladatel také vydává vlastní edici průvodců po českých a moravských památkách, Památky pro děti. Edice čítá přes 80 zpracovaných lokací (hrady, zámky, muzea, města, kostely, kláštery a jiné). Číslované publikace nabízí, co by se dětský návštěvník o objektu mohl dozvědět a také, jak si tyto abstraktní informace představit a formou hry zpracovat. Jedná se o individualizovaný naučný suvenýr určený rodinám s dětmi.

 ---

 Fotografii se Eva věnuje od roku 2016 a její portfolio spadá do žánru minimalistická krajina a fine art fotografie. V průběhu posledních tří let získala řadu ocenění v prestižních světových fotografických soutěžích, z nichž nejvýznamnější bylo 1. místo – Grand Prix Gold Star Award v soutěži Neutral Density Photography Awards a titul ND Discovery of the Year 2022 za sérii autoportrétů s názvem Leaving. K dalším patří například 2. místo ve Fine Art Photography Awards 2022, 3. místo v International Photography Awards 2023, Bronze Winner in Tokyo Photography Awards nebo Bronze Winner in Prix de la Photographie Paris, 2022.

    

Více info na:

WEB

IG

 

Zpět do obchodu