O průvodcích

První průvodce památkami pro děti


Návštěva památky je pokaždé okolností, kdy dochází ke konfrontaci s minulostí. Sdělit složité minulé děje (nejen) mladším dětem není jednoduché. Přesto, děti mají velký potenciál porozumět a přijmout zdánlivě složité abstraktní informace, pokud jsou předkládány jim srozumitelnou formou. Informace o dobách minulých mohou být pro dítě zcela přirozené, pokud jsou přefiltrovány do jednoduchých a zároveň smyslové vnímání stimulujících sdělení. Ostatně, poznávání prostřednictvím smyslů je od nejútlejšího věku tím nejpřirozenějším způsobem osvojování si vnějšího světa.

 

Cílem našeho průvodce s pastelkami je poskytnout podněty k pozorování a k hledání souvislostí. Průvodce nabízí, co by se dětský návštěvník o objektu mohl dozvědět a také jak si tyto abstraktní informace představit a formou hry zpracovat. Obsahuje portréty osobností (určené k vymalování), nákresy, plánky, zábavné aktivity: spojovačky, bludiště, hádanky, poutavé ilustrace a přehledné popisky. Poskytuje prostor k vytvoření osobní vazby k památce, ať už formou vlepení vstupenky jakožto trofeje a důkazu „dobytí“ objektu nebo formou poznámek a výtvarných aktivit. Jedná se tedy o jakýsi individualizovaný naučný suvenýr, který má co nabídnout jak mladším školním, tak i starším dětem. V neposlední řadě, díky názornosti, jednoduchosti a přehlednosti průvodce uspokojí i nedostatkem času schvácené rodiče a pedagogy.
 

S Prvním průvodcem památkami pro děti uvidíte, prožijete a poznáte víc!

 

Eva Chupíková

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení