S pastelkami po chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře

Neohodnoceno

Špičková ukázka mistrovství gotického stavitelství a bohatství Kutné Hory.

60 Kč
Nedostupné

Průvodce lze zakoupit také v IC hned naproti chrámu.

S pastelkami po chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře. Individualizovaný naučný suvenýr na pokračování na šestnácti stranách o rozměru 23,5x16 cm. Průvodce chrámem sv. Barbory v Kutné Hoře je č. 50 v sérii brožovaných publikací o našich nejznámějších památkách. Součástí balení průvodce jsou dle zvolené varianty malé pastelky (6ks, 9x4 cm) k okamžitému využití při návštěvě chrámu.

Symbol královského města Kutné Hory a hornické minulosti spojené s těžbou stříbrné rudy. Originální řešení chrámové architektury s podílem nejlepších gotických stavitelů 14. až 16. století (Parléřové, Rejsek, Ried). Uvnitř velkorysý řešení kleneb i náročná výzdoba nástěnnými malbami. V baroku a 19. století chrám upravován, ale zachoval si výrazný gotický charakter. Směle může v nádheře soutěžit s katedrálou sv. Víta na Pražském hradě.  Informace o možnosti prohlídky kostela naleznete na webu ŘK farnosti – arciděkanství Kutná Hora: http://www.khfarnost.cz.

S pastelkami po chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře. První průvodce památkami pro děti. Text a ilustrace © Eva Chupíková, 2016.

Kód Kód: 050
Kategorie: Podle krajů
Zpět do obchodu