S pastelkami po Průhonickém parku

Neohodnoceno

Vrcholné dílo krajinářského umění na Seznamu světového dědictví UNESCO.

60 Kč
Nedostupné

Průvodce sice není skladem, ale můžete si ho zakoupit v pokladně při vstupu do parku.

S pastelkami po Průhonickém parku (16x23 cm) je č. 36 v sérii brožovaných publikací o našich nejznámějších hradech a zámcích. Součástí balení každého průvodce jsou malé pastelky (6ks, 9x4 cm) k okamžitému využití při návštěvě parku. Novinkou samolepky, se kterými se stane každé dítě zahradním architektem.

Rozsáhlý (250 ha) přírodně krajinářský park byl založen v roce 1885 hrabětem Arnoštem Emanuelem Silva-Tarouca. Zahrnuje údolí potoka Botiče a jeho přítoků Dobřejovického a Zdiměřického potoka s použitím původních domácích dřevin v kombinaci s cizokrajnými. Parkové kompozice těží z mistrně volených průhledů. Výsledkem je vrcholné krajinářské dílo světového významu, jako součást Prahy na Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Výjimečná je sbírka rododendronů čítající okolo 8000 kusů ve 100 druzích a kultivarech. Informace o možnosti prohlídky parku naleznete na oficiálním webu http://www.parkpruhonice.cz

S pastelkami po Průhonickém parku. První průvodce památkami pro děti.Text a ilustrace © Eva Chupíková, 2014.

Kód Kód: 036
Kategorie: Podle krajů

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení