S pastelkami zámku Děčín

Neohodnoceno

Dramaticky umístěný zámek nad Labem s bohatou hudební minulostí.

od 55 Kč
Zvolte variantu
S pastelkami
Nedostupné | 175/S P
60 Kč
Bez pastelek
Nedostupné | 175/BEZ
55 Kč

S pastelkami po zámku Děčín (16x23 cm) je č. 42 v sérii brožovaných publikací o našich nejznámějších hradech a zámcích. Součástí balení každého průvodce jsou dle zvolené varianty malé pastelky (6ks, 9x4 cm) k okamžitému využití při návštěvě zámku.

Rozhlehlý komplex děčínského zámku zaujímá dramatickou polohu nad řekou Labe. Střídání generací vojenské správy nesetřela bohaté společenské dějiny hlavně v 19. století, kdy hostil díky roku Thun-Hohenstein řadu slavných osobností. U zámku naleznete krásné zelené plochy a Růžovou zahradu. Dozvíte se o Chopinově hudební inspiraci i něco o luxusním stání zdejších koní. Informace o možnosti prohlídky zámku naleznete na oficiálním webu http://www.zamekdecin.cz/web_cz/.

Při svém pobytu zde génius Fryderik Chopin zapsal do památníku zdejší komtesy Juži Thunové svůj čerstvě zkomponovaný valčík As-dur, op. 34, č. 1. K vyslechnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=19JJfIJyl5M.

 

S pastelkami zámku Děčín. První průvodce památkami pro děti. Text a ilustrace © Eva Chupíková, 2015.

Kód Kód: 175/BEZ
Kategorie: Podle krajů

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení